Nazaj na domačo stran DŠB
Opažamo, da se pojavljajo težave s pošiljanjem e-mailov za aktivacijo uporabniških imen. Če ste se registrirali in že dlje
časa niste prejeli omenjenega e-maila, pišite na naslov webmaster[afna]biologija.org. Hvala za razumevanje.
Vprašanja-študij
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Biološki forumi Seznam forumov -> Splošno o študiju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Žabica
mitohondrij

Pridružen/-a: Sob Feb 2008 23:58

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 0:08    Naslov sporočila: Vprašanja-študij Odgovori s citatom

Živjo! Wink

Sem še dijakinja, se pa že zanimam za študij biologije in bi vas prosila za pomoč pri naslednjih vprašanjih:

1.) Je veliko terenskih vaj? Koliko je taborov-so obvezni? Je treba bit na vseh terenskih vajah? Kje po terenu ponavadi hodite?

2.) Slišala sem, da se tudi po cel dan preživi na faksu. Je to zelo pogosto? Se poleg študija najde tudi kaj prostega časa ?

najlepša hvala za pomoč. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ziva
maločlenar

Pridružen/-a: Pon Jan 2005 19:58
Kraj: okolica celja

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 3:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hej žabica!
1) terenskih vaj - še vedno premalo...to je najlepši del študija in definitivno bi lohk blo več terenskih dni. terenske vaje so obvezne, tereni pa popolnoma različni - odvisno od predmeta in obravnavane teme. tabori pa niso obvezni.

2) cel dan na faksu - da bi blo obvezno - to je redko. je pač tako, da si na faksu, kolikor hočeš...zagretim študentom biologija zapolnjuje tudi ves prosti čas, drugi pa imajo poleg študija še 100 in eno stvar, pa naj bo to tudi povezano z biologijo al pa s čimerkoli drugim. skratka, ni ti treba skrbet, da boš ob čas, ki ga namenjaš svojim hobijem. Wink

je pa res lep, zanimiv, zabaven, družaben in pester študij. Wink
Žabica
mitohondrij

Pridružen/-a: Sob Feb 2008 23:58

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 9:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O supr, hvala ti Wink

A mogoče kej veš, če so zdaj po bolonjskem programu tudi čisto vsa predavanja obvezna? (vem da po prejšnjem niso bila).

Pa kaj recimo študentje počnete, če imate luknjo v urniku in tam okoli pač ni veliko kafičev in teh zadev?

Wink
Nazaj na vrh
Nelli
nečlenar

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 13:15

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej! Ne, predavanja tudi po bolonjskem niso obvezna, kar vem iz lastnih izkušenjje Smile je pa pametno hodit, da veš kaj se potem učit. Prisotnosti niso preverjali, razen pri matematiki je nekajkrat dal list okrog, pa še to je rekel, da za njegovo evidenco, če bo kdo med oceno in mu bo lahko zvišal oceno, če je bil prisoten na predavanjih... So pa seveda obvezne vaje.

Se popolnoma stinjam z živo, terenskih vaj je premalo!!! Mi jih sploh še nismo imeli Crying or Very sad Sicer naj bi imeli nekaj malega konec semestra. Ampak meni se zdi to premalo!

Kar se pa lukenj tiče - naše so bile namenjene temu da smo prišli do drugih faksov (kemija, geologija, v tem semestru pa fizika), tam pa je kafičev še kar dost. Pa tudi v bližini biologije nismo čist brez kafičev. Drugače pa smo si bruci zdaj privoščili še kako urico v živalskem vrtu. Imamo prost vstop, ker delamo seminarske (vsak ima eno žival in jo opiše)...

Če te zanima še kaj, pa kar vprašaj Wink
Nazaj na vrh
romunov
DŠB V.I.P.

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 17:13
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Terenskih vaj v okviru faksa bo vedno premalo, pa če bojo preselili predavalnice na Barje.

Društvo pa organizira tudi terene (v tem šolskem letu jih je bilo že kar nekaj), ki jih lahko obišče vsak... Študenti pa jih načeloma ne (oz smo tam navadno eni in isti).
ziva
maločlenar

PrispevekObjavljeno: 17. Feb. 2008, 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žabica je napisal/a:
Pa kaj recimo študentje počnete, če imate luknjo v urniku in tam okoli pač ni veliko kafičev in teh zadev?

no, te luknje so pa super za druženje....mi jih ponavadi zapolnimo s tarokom, klepetanjem ali pa gremo mal opazovat živali, ki jih premore naš faks...pač, dolgčas ni Very Happy tapridni se grejo pa v knjižnico učit Very Happy
Anja89
mitohondrij

Pridružen/-a: Sob Feb 2008 16:11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok še mene par stvari zanima, ker se morm odločt med veterino in biologijo.

1. Po resnici povejte - kako zahteven je študij biologije?
Recimo, da nisi lih ful ful zagnan študent, se pa vseen mal pobrigaš, tko neki srednjega. Kok lahko/težko prideš skoz?

2. Kok kolegialni so ljudje, sošolci ... ? Kar se tiče recimo posojanja in izmenjave zapiskov.
Na oddelku za biotehnologjo sm slišala par krutih, kot recimo izjava nekega profesorja: "ne pomagite svojim sošolcem, ker so vam konkurenca za službe" Shocked resda skrajen primer, pa me vseen zanima Smile

3. Zanimivost: ok eni predmeti so bolj, manj zanimiv. Ampak, če ti je biologija na splošno všeč, se da rečt, da je študij zanimiv?

Mal me mot, ker je stavba vseen mal vn iz mesta. Če hočš med "luknami" mal v center, se ti skor ne splača. Edin če si s kolesom Smile
No povejte še prosm kej, najprej odgovori na vprašanja (k se itak ponavljajo skoz Very Happy sam je fajn večkrat slišat stvari ), pa še kej zravn povejte, če se vam zazdi.
Nazaj na vrh
Damjan
DŠB V.I.P.

Pridružen/-a: Pon Dec 2004 18:57
Kraj: najraje z vami na kavi

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Anja89 je napisal/a:
1. Po resnici povejte - kako zahteven je študij biologije?
Recimo, da nisi lih ful ful zagnan študent, se pa vseen mal pobrigaš, tko neki srednjega. Kok lahko/težko prideš skoz?

Meni se ne zdi tako blazno hudo zahteven. Je pa res, da moraš požreti mnogo stvari, ki te ne zanimajo najbolj. Ker je pač biologija tako široko področje, je seveda samoumevno, da ti vse deli biologije ne morejo biti všeč.
Sem pa sam recimo sredno resen študent kar se tiče učenja in nimam večjih težav.

Anja89 je napisal/a:
2. Kok kolegialni so ljudje, sošolci ... ? Kar se tiče recimo posojanja in izmenjave zapiskov. Na oddelku za biotehnologjo sm slišala par krutih, kot recimo izjava nekega profesorja: "ne pomagite svojim sošolcem, ker so vam konkurenca za službe" Shocked resda skrajen primer, pa me vseen zanima Smile

Jaz si upam trditi, da smo biologi zelo kolegialni med seboj. Še nikoli v 4ih letnikih nisem imel težav pridobiti kakšne zapiske ali kakršno koli drugo pomoč, ki sem jo potreboval. Doživel sem celo to, da nam je ena asistentka poslala mail, če rabimo kake zapiske za faks, da nam ona lahko posodi svoje.
Ni se ti treba bati tega kar si slišala na biotehnologiji, tam so po mojem mnenju kar se tega tiče res malce preveč resni oz. usekani Wink

Anja89 je napisal/a:
3. Zanimivost: ok eni predmeti so bolj, manj zanimiv. Ampak, če ti je biologija na splošno všeč, se da rečt, da je študij zanimiv?

Nadaljevanje prvega vprašanja Wink Kljub temu, da imamo tudi predmete, ki me niso zanimali, sem še vedno prepričan, da mi je študij všeč. Kot glavna prednost pa se mi zdi, da ima vsak možnost preučevati kak sklop biologije, če ga to že tekom študija zanima. Mnogo študentov je takih, ki ob študiju počne v svojem prostem času še kaj biološkega (velika večina prostovoljno), se pa mogoče število takih iz leta v leto manjša zaradi nezainteresiranosti mladih (vsi bi delali za denar Sad ).

Anja89 je napisal/a:
Mal me mot, ker je stavba vseen mal vn iz mesta. Če hočš med "luknami" mal v center, se ti skor ne splača. Edin če si s kolesom Smile

To imaš sicer prav, ampak mene ni to nikoli motilo in mi center ni nikoli manjkal. Konec koncev, če sem si hotel vzeti daljšo pavzo, sem si pa jo pač vzel.
ziva
maločlenar

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v vsem se strinjam z damjanom...super študij in super folk! Very Happy
Sončica
mnogočlenar

Pridružen/-a: Sre Jun 2005 9:40
Kraj: Gottschee

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 19:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja je damjan stvari zelo realno opisal in se popolnoma strinjam z njim. Smile
tud jst mislm, da je študij zanimiv in mi ni žal, da sem se vpisala sem (druga moja opcija je bila enako veterina). se da narest tud predmete, ki te ne zanimajo tako zelo, pač včasih se je treba mal potrudit (tko k povsod). tekom študija spoznaš področja, ki te bolj pritegnejo in se kasneje lahko usmeriš vanje, ker je sicer sam študij preširok, da bi se lahko ukvarjal z vsemi stvarmi hkrati. in ja, folk je tud po mojih izkušnjah zelo kolegialen in zapiskov ni težko dobit, tud asistenti in večina profesorjev ima na voljo povzetke snovi, ki jih predavajo, tko da to ni nek problem. Smile
Anja89
mitohondrij

Pridružen/-a: Sob Feb 2008 16:11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

najlepša hvala za odgovore Very Happy
zdaj pa je treba le še maturo uspešno opravit in se vam, upam da, pridružim Wink
Nazaj na vrh
Damjan
DŠB V.I.P.

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

torej veliko uspeha pri maturi in če ne prej se vidimo že na takoj tvoj prvi študentski dan - na sprejemu brucev
romunov
DŠB V.I.P.

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 17:13
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: 23. Feb. 2008, 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joj se staram, že 89 letniki pridejo na faks.
mercury
mitohondrij

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 14:46

PrispevekObjavljeno: 10. Mar. 2008, 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene pa zanima če kdo ve kakšna je bla omejitev vpisa leta 2006 ko je blo velik preveč vpisanih pa nikjer ne nejdem podatkov. hvala
Nazaj na vrh
Damjan
DŠB V.I.P.

PrispevekObjavljeno: 11. Mar. 2008, 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na vpisni službi Univerze v Ljubljani ni teh podatkov Question Ker ravno oni so tisti, ki te podatke pridelajo in jih nato tudi objavijo.
mercury
mitohondrij

PrispevekObjavljeno: 11. Mar. 2008, 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne piše samo za leto 2007 sj zato me pa zanima kakšna je bla omejitev Very Happy
Nazaj na vrh
Mici
nečlenar

Pridružen/-a: Sre Jan 2005 19:36

PrispevekObjavljeno: 11. Mar. 2008, 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a ni bilo leto 2006 tisto, ko ni bilo omejitve in so sprejeli vse?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mercury
mitohondrij

PrispevekObjavljeno: 11. Mar. 2008, 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

leta 2006 se jih je vspisal 147 torej 74 preveč
Nazaj na vrh
Nelli
nečlenar

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 13:15

PrispevekObjavljeno: 12. Mar. 2008, 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno ne piše zato, ker se po bolonjskem drugače točkuje kot se je prej in se na prejšnje omejitve ne da zanašati. Če se prav spomnim, pa so bile nekje od 71 do 78, lani pa je bilo 76, tako da se kljub spremembam v točkovanju, ni kaj bistveno spremenilo.
Nazaj na vrh
mercury
mitohondrij

PrispevekObjavljeno: 12. Apr. 2008, 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

že nekaj časa so podatki za vpis v 1. letnik v letu 2008/2009

rezultat razpisanih mest 70
vpisanih 96

meni je kr ušeč ne bo previsoka omejitev
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Biološki forumi Seznam forumov -> Splošno o študiju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih prispevkov
V tem forumu ne moreš brisati svojih prispevkov
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi