Nazaj na domačo stran DŠB
Opažamo, da se pojavljajo težave s pošiljanjem e-mailov za aktivacijo uporabniških imen. Če ste se registrirali in že dlje
časa niste prejeli omenjenega e-maila, pišite na naslov webmaster[afna]biologija.org. Hvala za razumevanje.
Koliko časa ste bili brezposelni po končanem faksu?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Biološki forumi Seznam forumov -> Dan potem
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
yerpo
Site Admin

Pridružen/-a: Ned Dec 2004 15:12
Kraj: Ljubljaan

PrispevekObjavljeno: 14. Feb. 2006, 14:28    Naslov sporočila: Koliko časa ste bili brezposelni po končanem faksu? Odgovori s citatom

Evo, novo vprašanje za vse dipl.biol., ker je taka tišina tu notri. Koliko časa je trajalo od diplome do prve biološke službe?
platijka
hadži

Pridružen/-a: Sre Dec 2004 18:18
Kraj: macje mesto

PrispevekObjavljeno: 14. Feb. 2006, 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če mene vprašaš čisto preveč! Smile

Čisto konkretno skoraj 1 leto (1 mesec manj), čeprav... je od zaresnega začetka iskanja službe (januar 2005), do dogovora z delodajalcem minilo pribl. pol leta (julij 2005). Pol sem mogla čakat, da smo se MRji lahko zaposlili - torej do novembra.

Poznam tudi koga, ki je čakal še dlje... Dosti pa se jih je zaposlilo, še preden so diplomirali ... npr. naša tofsi in kolegice. So pa pač že prej delale kaj preko študenta pri tisti firmi.

Se je pa stvar v 1 letu kar spremenila, se mi zdi, da nisem imela glih ful sreče, pa še slab timing za diplomiranje sem si "izbrala". Mislim, da je na ZRSVNju zdej precej razpisov za biologe, in ne iščejo samo ljudi z delovno dobo, ampak tudi pripravnike, kar je super za ravnokar diplomiranega biologa, ki se je vsaj malo ukvarjal s terenom... je pa konkurenca kar huda, okoli 80 prijav (z ustrezno izobrazbo verjetno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mitterbacher
pražival

Pridružen/-a: Sre Feb 2006 0:22

PrispevekObjavljeno: 15. Feb. 2006, 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prvo (totalka nebiološko) službo sem šel nekaj mesecev po diplomi: imel sem možnost zaposlitve na emmm, ohlapno z biologijo vezanem področju v LJ, ampak sem šel raje nazaj v hometown se še malo šlepat h staršem v službo za manj denarja in bistveno manj stroškov Smile 2 leti sem delal na področju, ki z biologijo ni imelo nobene veze. Potem sem dobil službo za polovični delovni čas in kasneje za polni.

Tko je, če je človek sposoben, se bo znašel kjerkoli. In vsi poklici so po svoje zanimivi - noben faks te ne more pripraviti na realnost, ki te čaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpotwenty
mitohondrij

Pridružen/-a: Čet Mar 2015 13:26

PrispevekObjavljeno: 05. Mar. 2015, 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

noben faks te ne more pripraviti na realnost, ki te čaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Biološki forumi Seznam forumov -> Dan potem Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

Pojdi na:  
V tem forumu ne moreš dodajati novih tem
V tem forumu ne moreš odgovarjati na teme
V tem forumu ne moreš urejati svojih prispevkov
V tem forumu ne moreš brisati svojih prispevkov
V tem forumu ne moreš glasovati v anketi